empemont@empemont.sk

Darkfigter X - otočné kamery

Technológia rozširujúca ľudské zmysly

Príklady z praxe:

A: Majiteľ firmy príde raz ráno do kancelárie, nájde otvorené dvere, rozbité okná a zdemolovaný interiér, popr. vykradnutý sklad. Potom, čo zavolá políciu, preskúma záznam z videokamier, kde nie je skoro nič vidieť, len rozmazané obrázky s rozmazanými postavami zlodejov. Svetlá automobilu blikajú na monitorované ploche. Potom už nič.

B: Nočný bezpečnostný technik počuje poplach, potom vidí, že neosvetlené nákladné vozidlo odchádza zo stráženého parkoviska. Vyzýva operačného dôstojníka u monitorovacieho pultu, aby zasiahol. Potom, čo je táto oblasť zabezpečená, dôjde na preskúmanie záznamov z bezpečnostných kamier: čiernobiely rozmazaný obraz; neurčité ľudské siluety; tma. Jediný svedok hovorí, že niečo počul, ale nikoho nevidel.

Takéto scenáre sú celkom bežné v našej praxi. Zo všetkých známych kriminálnych majetkových zločinov sa 70 % stane v noci a za nízkej viditeľnosti. Aby sa efektívne znížila táto kriminálna štatistika, je nutné, aby monitorovacie video systémy boli schopné identifikovať takéto udalosti a upozorniť bezpečnostné zložky ešte pred takouto udalosťou.

Spoločnosť Hikvision dnes vybavuje svoje kamery takým hardvérom, ktorý vie odhaliť zlodeja aj za tej najhlbšej a najtemnejšej tmy. Ako to Hikvision dosiahol?

Učenie sa od ľudského oka

U ľudí existujú dva typy fotoreceptivních buniek - tyčinky a kužele - umiestnené na zadnej ploche vnútorného oka, známe ako sietnice. Tieto dva typy buniek citlivých na svetlo vykonávajú nezávisle na sebe rôzne činnosti, aby zachytili viditeľný svet okolo nás. Tyčinky reagujú na jas, zatiaľ čo kužele zachytávajú a identifikujú farby, a mozog spojí obe informácie do jedného obrazu.

Príroda to urobila ako prvá, ale zdokonaľujúca sa technológia Hikvision ide ďalej. Technológia série DarkFighterX spoločnosti Hikvision bola vyvinutá z pohľadu fungovania ľudských očí. Infračervené senzory v kamere odrážajú infračervené svetlo, ktoré je pre ľudské oko neviditeľné, ale pre senzory na čipe kamery je veľmi "jasné" - podobne ako tyčinky v našich očiach. Kým tieto IR senzory vysielajú iba čiernobielo, snímače viditeľného svetla v kamere súčasne detekujú a dekódujú farby - rovnako ako kužele v ľudskom oku. Oba senzory sú umiestnené za jediným objektívom, rovnako ako tyčinky a kužele v našich očiach.

Kamera DarkfighterX spája dve spektra svetla a vytvára video a obraz - jas infračervených senzorov zafarbených farbou slabého svetla. Hikvision označuje túto technológiu ako bi-spektrálnu technológiu. A výsledok? DarkFighterX poskytuje vyšší jas, lepší vernosť farieb, ostrejšie hrany a menej šumu a rozostrenia než ostatné štandardné kamery iných výrobcov.

Rozšírenie, expanzia a aplikácie

Systémy videomonitoringu musia rozširovať a zlepšovať schopnosti rozlíšenia videa v tme tak, aby sa postupne znížilo množstvo kriminálnych činov počas večerných a nočných hodín, tzn. za tmy.

Aplikácia pre tento typ kamery a jej pokročilé funkcie sú neobmedzené. Systémoví integrátori v budúcnosti pravdepodobne nájdu nové úpravy a vylepšenia pre kamery DarkFighterX, ktoré dokonca presahujú rámec toho, čo Hikvision predpokladá. Ako prvá sa ponúka inštalácia kamier DarkfighterX v mestských kamerových systémoch k potlačeniu trestnej činnosti v mestách počas noci: chodníky a ulice, uličky a obchodné centrá. Ďalšími lokalitami pre nasadenie týchto DarkFighterX kamier sú turistické oblasti, rieky, jazerá, pláže, lesy, verejné námestie, historické pamiatky a ďalšie. Ďalej potom prístavy, elektrárne, železnice, letiská a ďalšie dopravné uzly vrátane medzinárodných hraníc.

Kamery radu DarkFighterX rozširujú ľudský zrakový zmysel tým, že najprv napodobňujú ľudské oko - dva odlišné senzory zachytávajúce a kombinujúce jas a farby - a potom túto schopnosť ďalej zdokonaľujú v extrémne nízkom svetle. Technológia DarkfighterX vedie k farebnému, jasnému a presnému zobrazovaniu nočných videosekvencií takmer rovnako jasne ako za denného svetla.

Technológia Hikvision DarkFighterX poskytuje farbu a ostrý obraz pri tej najnižšej úrovni svetla, čo je hodnota 0,001 luxu. Kamery podporujú kompresiu H.265+, čo výrazne pomáha zvýšiť výkon šírky pásma a znížiť požiadavky na veľkosť úložiska pre ukladanie dát.

Najnovší algoritmus Deep Learning tiež významne zlepšuje presnosť inteligentných funkcií kamery, ako sú detekcia narušenia, detekcia priechodu, detekcia ľudského tela, automatické sledovanie atď.

Prečo si vybrať Empemont Slovakia

Garantovaný servis

Akýkoľvek problém vyriešime u vás na mieste maximálne do 7 dní. Za rozumné servisné poplatky.

Vlastná česká (slovenská) výroba

Naše produkty sú vyrobené v Česku (na Slovensku) a servisné práce obstarávajú naši školení zamestnanci.

Spolupracujeme so starostami a primátormi

Pravidelne sazúčastňujeme stretnutí so starostami, kde sa venujeme aktuálnym problémom.

Financovanie pre každého

S peniazmi si nelámte hlavu. Zaisťujeme tiež financovanie na splátky s nulovým navýšením!

Zaistíme dotácie

Pomôžeme vám so spracovaním dotačného programu.

Pôsobíme na Slovensku i v Česku

Naše služby dokážeme zaistiť ako pre slovenské, tak české obce a mestá.

Nezáväzný dopyt

Copyright © 2019 | Všechna práva vyhrazena